You are here: Home Настани Семинари и натпревари СКОПЈЕ САЛСА СЕМИНАР 2012

СКОПЈЕ САЛСА СЕМИНАР 2012

Dancing Street Salsa

25ти и 26ти Февруари 2012

 

Ве покануваме на 5 САЛСА СЕМИНАР организиран од ТСК "РИТАМ ПЛУС" кој ќе се одржи на 25 и 26 ФЕВРУАРИ.

Овој САЛСА Семинар ќе содржи 8-9 Работилници (Salsa, Bachata, Afro-Rumba, FootWork & Isolation, Reggaeton).

Секако дека и ЗАБАВИТЕ после часовите ќе бидат неизоставен дел и на овој Семинар :)

 

 

Искористете ја можноста и за два дена подобрете го вашето танцување.

Бројот на членови за овој семинар е ограничен, затоа обезбедете си го вашето учество на истиот навремено.

 

Работилниците ќе се одржат на 25 и 26 Февруари со времетраење од 15:00-20:00 часот во салата на ОУ "Димитар Миладинов" - Центар.

САЛСА Забавите ќе се одржат Сабота и Недела од 22:00-1:00 часот.

 

Инструктори:

 

  • Мустафа Ел-Ассад (Кувајт)
  • Сања Васиљевич (Белград)
  • Димче Алексоски (Скопје)
  • Катерина Стојковска (Скопје)

 

Цена: 25 € (За членови на ТСК РИТАМ ПЛУС има ПОПУСТ!!!)

 

ИНФО: 071 34 64 53

www.ritamplus.com.mk

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

 
  • Контакт информации

  • Кои сме ние?

Можете да нé контактирате преку:

  • ЛОКАЦИИ: Центар, Карпош и Аеродром
  • Тел: ++389 71 34 64 53

Танцов спортски клуб Ритам плус

Нашата мисија е промовирање на друштвено танцување, танцот како спорт, изучување на стандардни и латино-американски танци...едноставно секаков облик на танцување. Секогаш сме креативни па затоа бидете дел од нашиот клуб, танцувајте за време на часовите или на многуте латино забави кои ги организираме.