ZUMBA FITNESS
You are here: Home

Активности

Уписи по спортски и модерни танци - Сезона 2013/14

Уписи по спортски и модерни танци - Сезона 2013/14

ТСК “Ритам Плус” е единствениот танцов клуб кој може да понуди голем број на танцови дисциплини, а за...

Повеќе
La Noche de CUBA - Салса Забави

La Noche de CUBA - Салса Забави

"La Noche de CUBA" забавите се организираат од 2007 година и всушност овие забави го означуваат почет...

Повеќе
Skopje Open 2014

Skopje Open 2014

SKOPJE OPEN 2014
WDSF INTERNATIONAL DANCE COMPETITION

DATE: 8 – 9 November 2014 (Saturday-Sunday)

LOCAT...

Повеќе
More:

Линкови

Анкети

Кој танц најмногу ви се допаѓа?
 

Програма

« < August 2015 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Видео на неделата

  • Контакт информации

  • Кои сме ние?

Можете да нé контактирате преку:

  • Адреса: Спортска сала во ОУ Димитар Миладинов - Центар
  • Тел:
    ++389 71 34 64 53

Танцов спортски клуб Ритам плус

Нашата мисија е промовирање на друштвено танцување, танцот како спорт, изучување на стандардни и латино-американски танци...едноставно секаков облик на танцување. Секогаш сме креативни па затоа бидете дел од нашиот клуб, танцувајте за време на часовите или на многуте латино забави кои ги организираме.

Последни новости

Популарни содржини